dzieciofiaryhandlu.pl

dzieciofiaryhandlu.pl

zabawki interaktywne dla dzieci do 2 lat

zabawki interaktywne dla dzieci do 2 lat

Temperament i relacje rodzinne

Temperament jest w dużej mierze uwarunkowany genetycznie zespół cech, które pozostają niezmienione od urodzenia przez całe życie. Począwszy już po czterech miesiącach życia, temperamentu dziecka może być ustalona. Te cechy temperamentu są w dużej mierze niezmienione przez całe życie. Zrozumienie temperament jest bardzo ważne, ponieważ te cechy osobowości, nie ulegają zmianie.https://www.adlitteram.pl/ Rodzic musi zrozumieć te wymiary tak, że rodzic może dostosować się do dziecka.

Temperament odnosi się do trwałej cechy podejścia człowieka do świata. Wymiary te znajdują się u wszystkich dzieci w różnych kulturach. Temperament dziecka jest podstawowym elementem osobowości dziecka. Ponieważ jest niezmienny, zrozumienia temperament jest niezbędna, aby wiedzieć, jak podejść do dziecka. Co może wydawać się problem może być w rzeczywistości rozbieżność między temperamentem i twojego dziecka.

1. AKTYWNOŚĆ POZIOM: Ruch fizyczny podczas snu, zabawy, pracy, jedzenia i innych codziennych czynności.

(Wysoka lub niska, aktywne lub nieaktywne).

2. częstotliwością: przewidywalny nawrót reakcji dziecka do codziennych wydarzeń. Rytm ich funkcji organizmu, takich jak spanie, jedzenie, eliminacji. Na dzieci w wieku szkolnym, regularność jest obchodzony jako konsystencji, organizacji lub przewidywalności. Czy dziecko uporządkowany z zabawkami i mienia? Czy dziecko po szkole rutynowe samo każdego dnia?

(Przewidywalne i nieprzewidywalne).

3. Pierwsza reakcja: Reakcja dziecka do nowych ludzi, miejsc, rzeczy, żywności i rutyny. Na przykład, próbuje nowych pokarmów, odmawia lub szuka go, wyśmiewa go, a następnie próbuje przegryźć.

(Bold lub zahamowane; Zbliżając lub Ostrożny).

4. DOSTOSOWAWCZYCH: Jak początkowej reakcji , ale odnosi się do regulacji długoterminowej dziecka po początkowej odpowiedzi.
Artykuł dzięki: