dzieciofiaryhandlu.pl

dzieciofiaryhandlu.pl

jakie zabawki dla chomika mozna zrobic samemu

Odwiedź Cedar Rapids, Iowa

Cedar Rapids to miasto w Linn County, w stanie Iowa. Cedar Rapids, które liczyło 120,758 począwszy od 2000 roku, obecnie jest drugim najbardziej zaludnione miasto w stanie Iowa, po Des Moines. Cedar Rapids jest częścią połączonego obszaru miejskiego z Iowa City, która leży tuż na południe. Obszar ten był cały ogólnie określa się, przez miejscowych jako "korytarz", a łączna populacja korytarzu Cedar Rapids / Iowa City jest 360.326.

Oto więcej informacji o regionie:

- Niektóre z największych firm z siedzibą w Cedar Rapids należą McLeodUSA i Rockwell Collins.

- Głównym portem lotniczym obsługującym Cedar Rapids jest Port lotniczy Wschodnie Iowa.

- Głównym profesjonalny zespół sportowy w Cedar Rapids to zespół baseball, Cedar Rapids Jądra.

- Cedar Rapids jest tylko jednym z niewielu miast na świecie, z jego komunalnych budynków znajdujących się na wyspie na rzece. W przypadku Cedar Rapids, ratusz i budynek sądu hrabstwa znajdują się na Mays Island, wyspie na środku rzeki Cedar.

- Cedar Rapids jest czasami znany jako "Miasto pięć sezonów" - to mają być tradycyjne cztery pory roku, jak również piąty sezon jako czas, aby cieszyć się z pozostałych czterech. Ten nick upamiętnia rzeźba w centrum miasta (znany jako rzeźby "Five Seasons"), a także w różnych lokalnych dowcipów, takich jak "miasto pięciu zapachów", odnosząc się do zapachów z fabryk z całego miasta.

- Według informacji producenta odpowiednie dane, fikcyjna postać, czynnik chłodzący wiatru (GI Joe akcji rysunku zabawka) jest podobno z Cedar Rapids.

Artykuł dzięki: